Миряни Донецького екзархату взяли участь у третьому Всеукраїнському з'їзді мирян УГКЦ

06 Листопада 2018

3-4 листопада 2018 року в Києві відбувся Ш Всеукраїнський з'їзд мирян УГКЦ. Це воістину величава подія в історії української греко-католицької церкви. Тема з'їзду мирян також надзвичайно цікава і неординарна- ПОКЛИКАННЯ ДО СВЯТОСТІ СЬОГОДНІ. Треба зазначити,що мені пощастило бути делегатом на всіх трьох з"їздах мирян. А цього разу в якості голови делегації від Донецького екзархату. Звичайно, наша делегація була не такою чисельною,як із теренів західної України,але ми були і з честю представляли всі деканати Донецького екзархату- Донецький, Краматорський,Запоріжський та Дніпропетровський.
Перший день з'їзду відкрився Святою Літургіією в Патріаршому соборі, в якій взяли участь єпископи майже з усіх Єпархій УГКЦ в Україні, десятки священиків, сотні делегатів.
Це була воістину величава подія.На відкритті.перед делегатами мав слово Патріарх Святослав. Його слова,життєдайним зерном падали в душі тих,хто його уважно слухав:" Чи важко сьогодні бути святим? Так,це не просто. Але Бог сотворив Людину для того,щоб вона була досконалою. Прагнула бути святою."Будьте святі, як Я святий"(1 Пт.1,16)-закликає Господь.Але для цього ми повинні сказати Богові:" Так. Я хочу бути святим." І тоді Господь покаже нам ту єдину дорогу,якою людина має прийти до святості."
Під враженням,яке мене не покидає до цього часу,була від величної Архиєрейської Служби Божої, яку правив Патріарх Святослав. Словами важко передати ту врочистість і велич Богослужіння,церковний спів,який нагадував ангельський хор. Все це посилювало враження і здавалося,що ми не на землі а вже в Раю,на небі.
А ось цікаво.хто дасть відповідь на таке запитання. СВЯТА ЛЮДИНА ДЛЯ ВАС ЦЕ...

 

п. Ганна Гайворонська 

голова Комісії у справах мирян