Святкування Великодня в Запоріжжі

11 Квітня 2018

Святкування Великодня в Запоріжжі

Майже за 20 років свого існування в Запоріжжі, Греко-Католицька громада св. Архістратига Михаїла  вперше могла врочисто, з обходом з Плащаницею  в Страсну П’ятницю, а також з іконою Воскреслого Ісуса  в Недільний день Воскресіння Христа обійти навколо новозбудованого дерев’яного храму св. Володимира. Скільки часу було потрібно, щоб так врочисто засвідчити свою присутність. В сам день Пасхи, було відправлено дві св. Літургії , на кожній з них було освячено принесені вірними паски. Багато людей цікавляться, що ми є за громада і досить спокійно сприймають нашу присутність в Запоріжжі. Інформація про нашу Церкву є досить велика і люди нас сприймають як Церкву, яка стоїть на сторожі державності, толерантності до інших конфесій, яка несе мир і любов.  Коли ми  згадуємо про нашого покійного кардинала Любомира Гузара, то всі з великою пошаною і повагою відгукуються про нього. Одна людина,  а скільки добра вона принесла через свої повчання, інтерв’ю, спогади і багатьох заставила переосмислити відношення до нашої Церкви.

На другий день, у Великий Понеділок сестрами  ЧСВВ у співпраці з БФ Карітас Запоріжжя,  були проведені незабутні виступи з виконанням гаївок біля храму.

Прийшли різні люди, щоб ближче приглянутись до тих призабутих в Україні звичаїв, і цьому сприяла також гарна, сонячна погода.

В такий спосіб ми можемо змінювати обличчя України, через переміну наших сердець, відновлення гарних  і давно забутих прикладів виявлених через народний фольклор, через молитву і освячення кожного з нас.

Молімось, щоб воскреслий Христос приніс якнайшвидше мир в Україну.

 

Прес служба Донецького екзархату