Зустріч представників релігійних організацій Донеччини

27 Лютого 2018

Сьогодні у Краматорську відбулася зустріч голови Донецької облдержадміністрації з керівниками релігійних організації Донеччини, на якій спільно обговорили питання прискорення відновлення територіальної цілісності України, повернення Донеччини в єдиний українськи простір, а також нагальні гуманітарні проблеми області та шляхи їх вирішення.

Наразі на території Донеччини здійснюють діяльність 1834 релігійні організації. Невід’ємним атрибутом функціонування релігійних інституцій є соціальна складова. Історично склалося, що церкви будучи, інтегрованими в структуру соціуму, не могли стояти осторонь вирішення суспільних проблем. Не є виключенням і сьогодення. Практично кожна з конфесій, які діють у регіоні, вибудувала власну соціальну доктрину, в якій визначила межі і можливості такої діяльності.

«У 2014 році у зв’язку з подіями на Сході країни релігійні організації стали одними із перших волонтерів. Менше ніж за рік слово «капелан» увійшло в лексикон українців. Коли на передовій ще не було психологів,  релігійні служителі у камуфляжній формі вже були серед бійців. Їм вдалось створити особливий феномен, поєднавши в собі ролі волонтерів, психологів та душпастирів. Я щиро дякую кожному з вас за цю діяльність. Ви одними з перших почали допомагати, як військовим так і цивільному населенню», – наголосив очільник області.

 «Коли на територію, яка нині окупована російськими наймитами, будуть введені миротворці, першими туди повернеться не українська влада, не правоохоронці, а саме – священики. Вони першими говоритимуть з людьми, лікуватимуть душі, саме вони зможуть заспокоїти душі та привести суспільство до примирення, до життя у мирі й злагоді», – підкреслив  Павло Жебрівський.

Представники релігійних організацій відзначили, що сьогодні не тільки влада та церква можуть вплинути на суспільну думку. Великий вплив на населення має медіа, і саме тому представники ЗМІ мають розуміти, яка велика лежить на них відповідальність. Для того щоб повернути людям віру у мирне життя необхідно показати позитивні зміни в регіоні.

1426 днів тривають військові дії на території Донецької області. Це більше ніж період окупації України у Другій світовій війні. Саме тому дуже важливо повернути відчуття миру і злагоди у душі наших громадян, як на території підконтрольній українській владі так і на тимчасово окупованій.

Під час діалогу з керівником Донецької облдержадміністрації Павлом Жебрівським представники релігійних конфесій схвалили ідею молитовних сніданків, куди запрошуватимуть людей різних конфесій, різних поглядів задля широкого суспільного діалогу, обговорення нагальних проблем на території Донецької області та пошуку шляхів вирішення.

«Має бути душпастирська робота за єдину Україну в усіх церквах», – наголосив голова Донецької ОДА. Він підкреслив, що основним завданням церкви є повернення гармонії у душі людей, а завдання влади – забезпечити процвітання держави для всіх українців. Бажання миру та покращення життя – об′єднуючий фактор для всіх конфесій.

Департамент інформаційної  та внутрішньої політики облдержадміністрації