Фестиваль вертепів на Донбасі

16 Січня 2018

 В селі Званівка, Донецької області 12 січня відбулося дивовижне дійство - фестиваль вертепників та колядників . Такої кількості гостей  і учасників,які завітали на це свято, Донеччина ще не бачила. На фестиваль,який відбувався в рамках культурно-мистецької акції « Різдвяний передзвін» прибуло майже 500 гостей з 40 місць України - від Жовківського району Львівщини до Донеччини. Був вертеп навіть з Авдіївки.

 З пропозицією проводити такий фестиваль щорічно виступили представники лемківської громади Званівської об’єднаної територіальної громади , а підтримав їх голова Званівської об’єднаної територіальної громади Олександр Білецький.

 Всі були в піднесеному настрої,бо навколо  все співало,бемкало,дзенькало, віншувало.  Виходили на сцену  колективи в українському  колоритному вбранні і їх  міняли інші.Перед очима пливла нескінченна кольорова стрічка народного гуляння. Повсякчас лунали такі рідні слова: « Христос народився» а у відповідь звучало « Славімо його!». Відроджуються на сході України українські свята та обряди, бо дух нації невбієнний, якби не намагалися його з нас витрясти російські окупанти.

 Побувала на фестивалі вертепів та коляд і молода громади УГКЦ « Різдва Пресвятої Богородиці» з міста Кремінна, що на Луганщині . Цілий автобус прочан цієї церкви взяли участь в якості гостей в гучному і прекрасному українському святі разом з парохом церкви отцем Онуфрієм Репецьким Чмну Святого Василія Великого. Співали українських пісень, колядували, робили знімки біля шопки.А ще відвідали монастир отців Василіан села Званівка і церкву . Окрилені, в піднесеному стані поверталися додому. Адже радість яка велика «Христос народився!»

 

        Ганна Гайворонська,

 

голова мирян Донецького екзархату.