На Луганщині священник УГКЦ займається реставрацією чудом вцілілої каплиці

08 Вересня 2021

Каплицю Воскресіння Христового) 26 серпня цього року було перенесено з села Капітанового  на територію храму святого Миколая в село Муратове (Луганська область).

Дерев'яна каплиця була побудована 2015 року для духовних потреб військовослужбовців та місцевих вірян, а 23 квітня того ж року Чин освячення звершив владика Михаїл Колтун, єпарх Сокальсько=Жовківський УГКЦ. Настоятель парафії  отець Сергій Паламарчук підкреслює, що з часу освячення каплиця стала своєрідною пам'яткою:

«За цей час каплиця Воскресіння стала сакральним місцем – пам'ятником всім захисникам України, живим і полеглим, адже знаємо, що у Бога всі живі»

Віряни та парох  зазначають, що з каплицею пов'язане чудо: восени 2020 року, коли навколишніми селами пронеслися нищівні пожежі, навколо все палало, дерев'яна каплиця, дерев'яний хрест та навіть вишитий рушник на хресті вціліли.

Тепер каплицю перенесли через те, що після пожежі, від якої згоріла вся вулиця, де мешкали люди та були розквартировані військовослужбовці, котрі спорудили та доглядали каплицю. Святиня лишилась на досить великій відстані від помешкань вірян як в Капітановому, так і Муратовому, що спричиняло труднощі в догляді за калицею.

Отець Сергій разом з вірними парафії прагне зберегти дерев'яну каплицю Воскресіння Христового на довгі роки як пам'ятку про тих, хто віддав і віддає життя за волю і незалежність України.

На даний час каплиця потребує ремонту. Необхідно виконати наступні роботи:

  • очистка стін;
  • покриття стін захисними засобами;
  • очистка і фарбування даху і хреста;
  • встановлення підлоги (стара не збереглась);
  • облаштування квітників навколо каплиці;
  • облаштування невеликої площі перед каплицею для богослужінь і заходів;
  • різні супутні роботи.

Ті, хто має бажання і можливість допомогти у реставрації каплиці Воскресіння Христового, можуть  звертатись  донастоятеля парафії отця Сергія Паламарчука за телефоном +380995051637.


Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ