Отець Севастіян Дмитрух поділився враженнями про реколекції в Донецькому екзархаті

16 Липня 2021

13 – 16 липня 2021 року Божого в місті Генічеську (Херсонська область) відбувся другий тур реколекцій для священників Донецького екзархату, які провадив отець Севастіян Дмтрух, студит.

По завершенні реколекцій, коли владика Степан Меньок, екзарх Донецький, поцікавився в реколектанта про те, як пройшли дні духовної віднови, отець Севастіян поділився своїми враженнями про спілкування з священнослужителями-місіонерами, які несуть своє служіння на Сході України.

Священник подякував єпископові за запрошення та можливість провести час разом з отцями, висловлюючи захоплення кількістю священнослужителів і парафій на Сході:

«Найперше дякую Богові і Вам, владико, що довірили мені. Вдячний за цю гарну зустріч, можливість зустріти наших священників, які служать на Сході України. Приємно бачити, що у Донецькому екзархаті так багато священників – таких добрих і ревних!  Я спілкувався з ними, дізнався, скільки є парафій, скільки вірних, яку працю вони проводять з дітьми, з молоддю, і по цьому пізнавав, що вони є добрими пастирями!».

Реколектант також наголосив, що важливим елементом духовних вправ було ділення досвідом служіння.

«Священнослужителі Донецького екзархату є свідомими того, що тут, на Сході, вони є ніби на місійній станиці нашої Церкви, але вони дуже гарно адаптувались і ревно працюють. З багатьма я приватно розмовляв, був на вечірніх зустрічах у форматі «питання – відповіді» і дуже важливо, що ці реколекції не були такими, що я виголошував науки, а вони слухали – вони також і ділились своїм служінням на Сході України! Я також домовився про передачу літератури про митрополита Андрея Шептицького в місто Мелітополь», – зазначив отець Севастіян.

Одним з цікавих аспектів цьогорічних реколекцій для священників стала тема видатних постатей родини Шептицьких, зокрема Софії Шептицької, матері Митрополита Андрея. Глибокі роздуми про духовне життя побожних постатей спонукали кожного поставити собі питання: «а що можу зробити я, щоб прославити Бога своїм життям?..»   

..

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ