Спільнота монастиря святих Петра і Павла в Запоріжжі святкувала престольний празник

13 Липня 2021

12 липня 2021 року Божого, в день святих первоверховних апостолів Петра і Павла, спільнота монастиря сестер Чину Святого Василія Великого в місті Запоріжжі відзначала престольний празник.

Святкову Божественну Літургію в монастирській каплиці святих Петра і Павла очолив владика Ян Собіло, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні. Єпископові співслужили священники, які звершують своє служіння на Запорізьких парафіях УГКЦ – мітрофорний протоієрей Андрій Бухвак, настоятель парафії святого Архістратига Михаїла, протоієрей Мирослав Романів, декан Запорізький та ієрей Іван Колосок, сотрудник парафії Матері Божої Неустанної Помочі.

Проповідь виголосив владика Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ. У своїй гомілії єпископ звернув особливу увагу на єдність святих апостолів у їхній проповідницькій діяльності та порівняв це із моделлю єдності Католицької Церкви, яка включає в себе Церкви свого права різних обрядів. Владика Степан закликав усіх присутніх уподібнитись апостолам Петрові та Павлові у ревності та вірності Господеві.

Особливими гостями свята стали сестри-василіянки з монастиря Успіння Пресвятої Богородиці, що розташований у місті Полтаві на чолі з ігуменею сестрою Йосафатою Цяпало.

Наприкінці Божественної Літургії сестра Лукія Мурашко, ігуменя монастиря святих Апостолів Петра і Павла, звернулася з подячним словом до єпископів, священнослужителів та парафіян, які завітали на празник. Опісля урочистостей та співу многоліття відбулася святкова трапеза, під час якої всі гості мали нагоду поспілкуватись у теплій родинній атмосфері.

..

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ