У Великий Четвер владика Степан Меньок закликав вірних бути місіонерами

29 Квітня 2021

У Великий Четвер владика Степан Меньок, екзарх Донецький очолив вечірню з Літургією Василія Великого в храмі святого Володимира в місті Запоріжжі.

Під час Проповіді владика наголосив на тому, що миряни так само, як і духовенство, мають розуміти глибинний богословський зміст Божественної Літургії та заохотив цікавитись життям Церкви.

Великий Четвер – день встановлення священства та Євхаристії

«Сьогодні в особливий спосіб вітаю всіх священників, адже в цей день – Великий Четвер – Ісус Христос встановив Тайни священства та Євхаристії. Дві таємниці людський розум пояснити не може – Пресвяту Трійцю та Воплочення Спасителя, ми б не могли знати про ці Тайни, якби Бог не відкрив нам. Ми не можемо пояснити це, як би не старались, якими б богословами ми не були. Напевно, коли наші душі вийдуть з тіл і зможуть побачити красу Пресвятої Тройці, – це буде найбільша радість!

Але я б назвав третьою таємницею те, як Христос дав владу своїм учням, а відтак і нам – священникам та єпископам – перемінювати хліб на Його святе Тіло, а вино на Його чесну Кров. Часто трапляється таке, що ми звикаємо до цього, ставимось до служіння Євхаристії як до буденності, але завжди треба пам’ятати, що разом зі словами освячення відбувається переєстествлення – перетворення хліба і вина на Святі Тайни, а тому завжди маємо пробуджувати в собі живу віру».

В Божественній Літургії ми переживаємо смерть  та воскресіння Ісуса Христа

«Чуємо під час Святої Літургії слова «Прийміть, їжте, це є Тіло моє… Прийміть, пийте, це є Кров моя…», які символізують смерть нашого Спасителя. Пізніше, коли священник вкладає освячену частичку та вливає теплоту до Чаші, ми стаємо свідками воскресіння Господа. Пам’ятаймо, що в святому Причасті ми приймаємо воскреслого Христа! Вся Божественна Літургія пригадує нам увесь життєвий шлях Ісуса – від проскомидії, на якій ми маємо символи Його Різдва, до Входу Господнього в Єрусалим, хресної смерті та славного Воскресіння».

Усвідомлення богословського змісту Літургії

«Сьогодні заохочую всіх до того, щоб поцікавитись глибиною символіки нашої Божественної Літургії, красою нашого Східного обряду та наукою Церкви. Дуже часто ми бачимо, що в храмі буває багато людей, це добре, що вони приходять помолитись, але чи вони цікавляться життям Церкви глибше? Коли ми переживаємо всі ці події з історії спасіння в літургійному вимірі, ми маємо усвідомити їх глибинний богословський зміст.

Не будьмо тими, хто приходить до храму з метою сповнити ритуал, посвятити вербу, великодні страви або воду, станьмо направду практикуючими християнами – вникаймо в глибину нашої богословської спадщини і традиції, вміймо розказати іншим про те, чим живе свята Церква, будьмо місіонерами!»

 

..

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ